Zawód adwokata to nie praca, lecz służba

Czy można pogodzić zawód adwokata, zarządzanie kancelarią prawną i prowadzenie własnego biznesu? Przykład mec. Katarzyny Necel-Stempin udowadnia, że można. W wywiadzie, jakiego pani mecenas udzieliła magazynowi „Businessoman&life”, zdradza nam również swój największy sekret: niezawodny przepis na spełnienie w życiu zawodowym i prywatnym.

UDG: Prawnik to ktoś, z kim jako klienci budujemy dość intymną relację. Niemal jak lekarz. Tylko że dobrego lekarza znajdziemy np. na portalu Znany lekarz. A jak znaleźć prawnika, któremu będziemy mogli zaufać?

KN: Myślę, że dziś Internet jest źródłem, które pozwala znaleźć specjalistów z wszelkich dziedzin życia, dotyczy to także prawników. W sieci dostępnych jest wiele forów internetowych, gdzie możemy szukać opinii na temat interesujących nas osób, w tym także adwokatów. Dla przykładu nasza Kancelaria Adwokacka ma swój fanpage na Facebooku, gdzie klienci piszą opinie na temat jakości świadczonych przez nas usług. Jest to na  pewno przydatne dla innych użytkowników sieci, którzy szukają dobrego prawnika, mogą bowiem polegać na sprawdzonej opinii kogoś, komu już wcześniej pomogliśmy. Najwięcej klientów trafia jednak do nas przez „pocztę pantoflową”, czyli z polecenia.

UDG: Co skłoniło Panią do wyboru ścieżki kariery w zawodzie prawnika?

KN: O tym, by zostać adwokatem, marzyłam odkąd ukończyłam 12 lat. Już jako mała dziewczynka wyobrażałam sobie, jak w todze przemawiam na sali sądowej. Do tego wyboru skłoniła mnie chęć pomocy ludziom, w szczególności tym znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej i prawnej.

Pełny wywiad znajdziesz tutaj: https://businesswomanlife.pl/zawod-adwokata-to-nie-praca-lecz-sluzba/?fbclid=IwAR39W6FQpDohgOIBZey5rHECxYT0rUVQxmIaEk_zn6ozVryUFSoJgYAZKMc

Call Now Button